Unia „śmieje się jak ku.wa do policjanta” …

Wydawać by się mogło, że po zasłużonym unijno parlamentarnym „zjebutaniu naszego premiera na funty i kłaki” nastąpi obustronne przesilenie. I dobrze się wydawało. Przesilenie nastąpiło, ale szczegóły nie zostaną upublicznione, bo dalsze rozmowy odbędą się „pod stolikiem” 😉 i nie zostaną nawet zaprotokołowane. I pomyśleć, że jeszcze nieco ponad 40 lat temu było nie do pomyślenia, aby w PRL-owskim systemie jakiekolwiek publiczne zebranie odbyło się bez protokolanta. Oczywiście te ważniejsze dla państwa protokoły bywały utajniane, ale generalnie zawsze można było dotrzeć do przebiegu spotkania. Gdy jednak w grę wchodzą Duże Pieniądze i możliwość zachowania wpływów i władzy to przyzwoitość i moralność ze wstydu zasłaniają oczy. Nie próbuję więc domyślać się co stanie się za miesiąc, rok, czy za 10 lub 20 lat, bo odpowiedź jest jasna. Polską, Europą i Światem nadal będzie rządził pieniądz, nawet jeśli będzie on pochodził z nielegalnych źródeł.

Nikt więc nie będzie się roztkliwiał nad umierającymi z głodu i zimna uchodźcami ze Wschodu, czy topiącymi się w Morzu Śródziemnym uchodźcami z Afryki. „Trwaj chwilo, jesteś piękna” staje się mottem wypasionych „białych” ludzi nie dopuszczających emigrantów do swojego raju. „Wypasieni” wierzą, że mogą zachować swoje bogactwa, i jak na razie, od kilku tysięcy lat, ich „racja” jest na wierzchu. Wprawdzie bywają „jaśniejsze dni”, gdy naród się budzi i morduje swoich dręczycieli i wyzyskiwaczy, ale tak jak po nocy następuje dzień, tak i po dniu słońce chowa się za horyzontem. Nie będę się rozwodził nad tym dlaczego jest tak, że śmieci wyrzucane jednego dnia np. przez mieszkańców Manhattanu mogą utrzymać przy życiu umierających każdego dnia z głodu, biedy i nędzy najuboższych mieszkańców Afryki, Ameryki Południowej i Azji, bo jest to wiedza dostępna nawet na najniższym poziomie, np. takim:
https://gentlemanschoice.pl/piec-zdjec-ktore-wstrzasnely-swiatem/

Zdjęcie publikowane na wyżej zalinkowanej stronie wykonano w 1993 r. i nie jest to fotografia, która mną wstrząsnęła najbardziej. Ok. 1970 r. zobaczyłem nagrodzone przez Pulitzera zdjęcie umierającej z głodu matki, która nie mając już swojego pokarmu dla noworodka jadła ziemię zmieszaną ze swoim moczem. Niestety matka i jej dziecko zmarły po kilku godzinach od wykonania zdjęcia. Wtedy myślałem, że scena została zaaranżowana dla fotografa, ale potem dowiedziałem się, że dla głodujących ziemia może być niezłą przekąską:
https://tvn24.pl/ciekawostki/jedza-ziemie-bo-jest-smaczna-ra128726-3580156
No cóż, dla nas „białych” ludzi może to być tylko ciekawostką, dla tych bardziej przewidujących może być pytaniem o przyszłość Świata, który coraz bardziej różnicuje się. Gdzieś wyczytałem, że każdego dnia z głodu umiera kilka tysięcy dzieci na świecie, cóż więc znaczyć może jedno, czy dwoje dzieci zmarłych z wycieńczenia w naszej strefie „stanu wyjątkowego”?

Problem głodu, ale i skrajnej biedy i nędzy ponad miliarda osób już od dawna jest wstydliwym „problemem XXI wieku”. To dlatego Unia, jak i cały bogatszy świat, potrafi tylko reagować śmiechem jak „kurwa do policjanta”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/glod-wstydliwy-problem-xxi-wieku-galeria-zdjec-fotografa-marcina-sudera/h4msry5#slajd-2
Pomimo prób niesienia pomocy dla najuboższych tego Świata nadal potrafimy tylko strzelać do uchodźców przeprawiających się przez morze, albo wywozić ich do lasu. I nie ukrywajmy tego … jest to najbardziej optymalne rozwiązanie. Bo skoro Świat i Unia nie przeciwdziała zjawisku uchodźstwa politycznego i ekonomicznego to dlaczego akurat my „biali” ludzie mamy się w to angażować. Przecież zamiast naprawiać ten Świat i Unię Europejską, wygodniej jest burzyć i obalać … 😉 😀

10 uwag do wpisu “Unia „śmieje się jak ku.wa do policjanta” …

 1. Wstrząsający tekst, niestety każda przedstawiona tu myśl jest przerażająco prawdziwa. Doprawdy nie wierzę, że nic się nie da zrobić w sprawie głodu na świecie i w sprawie migrantów. Po diabła wszystkie międzynarodowe organizacje skoro problemu nikt nie próbuje rozwiązać.
  To straszne jakimi ludźmi są wszyscy możni tego świata „u władzy”.

  Polubienie

  1. Myślę, że zdobywanie pożywienia to ewolucyjny proces długofalowy. Nie da się tego przyspieszyć rozdawnictwem ryb, a sama wędka nie sprawdzi się, gdy obok funkcjonują bogate społeczeństwa, którym w dupach i łbach przewraca się od dobrobytu, bo ryby łowią potężnymi masowcami / przetwórniami. Tu są potrzebne kompleksowe rozwiązania.

   Polubienie

 2. Tak, pojedynczo lub skrzyknięci potrafimy zdobyć się na wiele, na poziomie krajów, rządów, instytucji to już nie jest tak wesoło. Ze stołków, wieżowców, prywatnych śmigłowców nie widać biedy i łez…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.