Polska zadenuncjowała Unię całemu Światu

W siedzibie UE 19 października 2021 r. odbyła się debata, szkoda tylko, że nie wiadomo o czym i nad czym. Gdyby taka debata odbyła się w UE w 2015 r., gdy: a/ Polski prezydent po raz pierwszy złamał konstytucję powołując sędziów dublerów do Trybunału Konstytucyjnego, b/ Premier rządu polskiego złamała prawo i konstytucję nie publikując wyroków Trybunału Konstytucyjnego, c/ Sejm unieważnił ustawę poprzedniego sejmu, wydając bezprawne ustawy, i d/ Funkcjonariusze państwowi dokonywali rażących naruszeń prawa i konstytucji – to wtedy przyklasnął bym temu o czym mówił polski premier, krytykując UE. Niestety ponad 6 letnia bezczynność UE – gdy w tym samym czasie osoby wymienione wyżej nadal prowadziły działalność na szkodę państwa polskiego – spowodowała skutki jakich można było, i trzeba było się spodziewać. Do głosu doszedł bowiem „syndrom Pawlika Morozowa”:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawlik_Morozow

Tu warto skomentować to w jak ograniczony sposób, po ponad 100 latach, zdefiniowano „syndrom Pawlika Morozowa”. W tej klasyfikacji „dobra i zła” przyjęto bowiem, że zły Pawlik Morozow zadenuncjował dobrego ojca, do złej władzy komunistycznej. Rzeczywistość pokazuje jednak, że może być nie tylko odwrotnie, ale i konfiguracja zła i dobra może występować w dowolnych formach. W Polsce dość często pojawia sie sytuacja – szczególnie w rodzinach zastępczych – gdy np. niezadowolone dziecko, denuncjuje swoich rodziców/opiekunów do władz państwowych, a potem samo trafia do Domu Dziecka, i po kilku/kilkuunastu latach ląduje w śmietniku, albo tuż pod nim. Jeżeli jednak markery dobra i zła podmienimy – bo przecież ta kategoria zmienia się praktycznie po każdych wyborach – to może się okazać, że np. złe dziecko, denuncjuje dobrego ojca do złej władzy. Może też być tak, że dobre dziecko, denuncjuje złego ojca do dobrej władzy. Jednak w obu przypadkach epilog jest podobny, czyli tragiczny dla dziecka, ojca i władzy.

Podczas wczorajszej debaty można było odnieść podobne wrażenia. Oto bowiem w kraju (nb. kraj to chwilowo większość pisowska) dobre dziecko, czyli premier RP, zadenuncjowało złą Unię, do całego dobrego Świata (a może tylko do Chin i Rosji? 😉 ) ukazując brudy, których z reguły dobre dziecko nie powinno prać publicznie. Innego wymiaru ta „kwestia Pawlika Morozowa” nabiera z punktu widzenia Unii, bo wtedy złe dziecko (czyli premier Polski) buńczucznie podnosi łeb w parlamencie UE, a dobra Unia nie bardzo wie jak reagować. Dlaczego obecną sytuację porównuję do „syndromu Pawlika Morozowa”? Otóż odpowiedź jest prosta jak pie.dolenie kotka za pomocą młotka. Premier państwa, które dobrowolnie przystąpiło do UE, a potem nas.ało do własnego gniazda, popełnia takie samo głupstwo jak Unia, która przez ponad 6 lat nie potrafiła ukarać Prezydenta, premiera i kilkunastu funkcjonariuszy. To źle wróży i Unii i Polsce, bo Świat (Chiny, Rosja?) już szczerzy zęby.

15 uwag do wpisu “Polska zadenuncjowała Unię całemu Światu

 1. Aj, ukarać Prezydenta i kilku jeszcze innych za łamanie własnej Konstytucji powinien szanowny Wyborca w czas wyborów oraz nie mniej szanowna lecz zaspana Opozycja.
  Europę w tym zakresie uniewinniam:)

  Polubienie

 2. Klik dobry:)
  A jak unia może ukarać konkretnie tych funkcjonariuszy? Postawić do unijnego kąta? Jakąkolwiek inną karę by zastosowała, to ucierpi na tym tylko Naród. Funkcjonariusze sobie poradzą zgodnie z powiedzeniem „rząd się sam wyżywi”.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

 3. jotka

  Pomijając to, czy Unia reaguje czy nie, to przerażeniem napawa poziom wystąpień naszych prawicowych europosłów!
  Nie jest to najlepsza wizytówka Polski w świecie!

  Polubienie

  1. Łączenie pieniędzy z praworządnością (nawet eufemistycznie nazywaną polityczną poprawnością) wydaje mi się najgorszym rodzajem prostytucji politycznej. Unia nie ma moralnych podstaw blokowania wypłaty funduszy tylko dlatego, że nie potrafiła przez 6 lat wyegzekwować przestrzegania w Polsce prawa i konstytucji. Należało od 2015 r. sekować władze polskie a nie ślinić się do nich jak ku.wa do policjanta.

   Polubione przez 1 osoba

 4. tonette

  Czyżbyś został na starość przedstawicielem totalnego klubu masochistów? Kiedyś jeden z nich przyszedł do lekarza i na pytanie co mu dolega mówi;doktorze jestem masochistą.A na czym to polega.Otóż kładę sobie na stół członka,biorę młotek i łup! go.No dobrze,ale gdzie tu jest przyjemność? Otóż jak nie trafię.Czy Ci się coś nie kojarzy? Stety lecz Polska jest jedna
  i nie jest własnością ani pisuarów,ani zwłaszcza totalsuf.Jak już mówiłem kilka razy,nie lubię PiSu i mam odczucia ambiwalentne popierając stanowisko w PE Morawieckiego.Szkoda tylko,że tak późno i z nożem na gardle.No i jak długo bo moda na odwagę trwa w etosie do pierwszej sraczki.Na razie wyglada na to,że kibel zajmuje dupokratyczna opozycja które zapomina doświadczenia etosu polegające na tym,ze sponsorzy ,pozwolą’ im się cieszyć ,wadzą’,ale długi spłacać będą latami.Wide słynne 300 powielaczy które spłacamy CIA do dziś,a oni twierdzą,że dług rośnie.PiS w swoim zacietrzewieniu antyrosyjskim jest głupi vel bezmyśny,ale opozycja jest jeszcze głupsza bo zapomina iż przysłowie; Murzyn zrobił swoje,Murzyn może odejść.
  jest wiecznie żywe.Na marginesie,głupota Lewicy jest jeszcze gorsza.Oni naprawdę chcą skończyć jak ich kompani z Czech.

  Polubienie

  1. Nie bardzo wiem skąd u Ciebie bierze się taka zapiekłość w przypisywaniu mi „na starość różnych cech”? Zakładam, że tak już masz, że jak nie wiesz jak zacząć, to najlepiej coś sprowokować.
   Ja nie popieram stanowiska Morawieckiego, bo takowego nie można się dopatrzyć. Nie wiadomo też kto napisał to „orędzie do rozwalaczy Unii”, bo prezes na to za głupi, a ci mądrzejsi, za mało napastliwi. Wiadomo jednak, że to co napisano należało odczytać „choćby nie wiem co” i dlatego Morawiecki rżnął głupa udając, że nie słyszy wielokrotnych uwag prowadzącego sesję. Wyraźnie widać, że PiSowi nie chodziło o debatę, a o wrzucenie granatu do szamba. Wybuchu jednak nie było, a skromne „bul bul” zaowocowało rozmowami „pod stołem”.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.