Czy szeregowy poseł może wyprowadzić Polskę z Unii?

Pytanie retoryczne i zarazem prowokacyjne, bo wiadomo, że poseł, nawet wybitny, a nie tylko szeregowy, może co najwyżej wyprowadzić kota na spacer, albo za pomocą palca wyprowadzić z odbytu to co nie chce wyjść normalną drogą. Jednak gdy rozum śpi budzą się demony, co „po polskiemu” oznacza, że śpiący wyborcy pozwolili złym demonom, ubrać się w ornat, dojść do władzy, i dzwonić na msze. I tak szeregowy poseł, ze swoją trzódką, aby utrzymać władzę, szarogęsi się w Polsce, która już od kilku lat wypadła za burtę UE. I chociaż kraj nasz jeszcze dzielnie utrzymuje się na powierzchni, to jednak szanse na utrzymanie się w Unii są niewielkie. Nie grozi nam jednak ani polexit, ani nawet wypierpol, bo Polska to nie Wielka Brytania i nami nikt się nie będzie zajmował, no chyba tylko przez grzeczność. Głos Polski jest silny w sejmie i na Nowogrodzkiej, ale w Polsce jest już różnie, w zależności od tego czy przykładamy ucho do lewej lub prawej strony Polski podzielonej Wisłą. Za granicą nasz głos jest już słabiutki i nie ma żadnego znaczenia, no chyba, że ktoś chce się pośmiać.

Jeszcze 8-9 lat temu polska dyplomacja przykładowo stała na czele zagranicznej delegacji „Trójkąta Weimarskiego” i na obszarze wschodniej UE przewodziła nawet takim państwom jak Niemcy, czy Francja. Dzisiaj Polska została sprowadzona do pozycji tego, który może już tylko robić „łaskę”. Kojarzenie Polski z t.zw. „Polexitem” jest takim samym nadużyciem jak działanie mitycznej żaby, która podstawia nogę, gdy konia kują. I to warto naszym POPiSdowatym politykom uświadamiać na każdym kroku. Nie jesteśmy, i nigdy nie będziemy Wielką Brytanią, która w historii zapisała sie już jako największe imperium Świata w którym „Słońce nigdy nie zachodzi” (płaskoziemcom warto przypomnieć, że W. Brytanii w przeszłości hołd poddańczy złożyły wszystkie kontynenty, m.in. Australia, RPA, Indie, i obie Ameryki).

Niezwykle złożona sytuacja rozbudowanej międzynarodowej współpracy gospodarczej, militarnej i politycznej spowodowała, że wyjście W. Brytanii z UE (tak jak i wejście!) trwało wiele lat. Rozwiązanie traktatów, umów międzynarodowych i wieloletniej współpracy m.in z EWG, wymagało bowiem wieloletnich konsultacji, także ze społecznościami danych krajów. Po polskim „wypierpol” nikt nie będzie płakał, ani się tym zajmował, a być może tego nawet nikt nie zauważy. Z naszą kartoflaną polityką (aspirującą do polityki jabłkowej) i dużym, ale niezbyt zasobnym rynkiem nie wypracowaliśmy żadnych relacji, które by mogły nas zatrzymywać w Unii. Ale Polacy, nic się nie stało! Piszę tak na wyrost, bo być może za kilka godzin coś się jednak stanie, gdy nasz Buratino zacznie wymachiwać rączkami i opowiadać jak to Polsce i Unii zrobi dobrze … tymi rączkami? A buzią nie łaska?

25 uwag do wpisu “Czy szeregowy poseł może wyprowadzić Polskę z Unii?

 1. A bym chciała zobaczyć jak w Brukseli występuje i tłumaczy polskie racje wg PiS ten właśnie szeregowy poseł – Genialny Strateg. Ale niedoczekanie moje bo przecież lepiej zastawić się młodym, przystojniakiem, który i tak powie to co szeregowy każe. I jeszcze rękami efektownie namacha. I to jest właśnie ten Geniusz stratega.
  Dla porządku przypomnę, że Polsce też składano hołd… Wprawdzie bardzo dawno temu, ale za to był to Hołd Pruski!

  Polubienie

  1. Oglądałam całe wystąpienie. Ładnie było. Przystojniak dostał w prezencie figurkę Pinokia i przemawiał do właściwego elektoratu oraz widzów TVP info. Teraz pewien propagandzista tej telewizji (znakomity, bo sprawdził się już w czasach PRL) ma świetny materiał i gotowe hasła na co najmniej miesiąc trąbienia, a szeregowy poseł może bić w bębenek. Jeśli to było celem wystąpienia w parlamencie UE, to brawo dla pana premiera! Znakomite wystąpienie!

   Polubienie

   1. Też oglądałem w całości, bo akurat testowałem dysk. Nie liczyłem, ale wydaje się, że przez ponad 90% czasu Pinokio „lał wodę, aż chlupało” i w rewanżu sala dołożyła mu w tych samych proporcjach. W zasadzie popierali go tylko fasiole i naziole. W sumie to wielka historyczna żenada. Ale marionetka grała nad podziw dobrze.

    Polubienie

 2. Szeregowy poseł może nas wyprowadzić z Unii i skutecznie to robi łapami Pinokia. Ten chory człowiek z chorą wizją jest tak niebezpieczny, że mało kto zdaje sobie z tego sprawę.
  To jest czas, aby wyjść w miliony na ulicę!

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.