Termin mija a praworządność niczyja

16 sierpnia 2021 r. to t.zw. „deadline” dla polskiego rządu, który powinien … no i właśnie nie bardzo wiadomo do czego zobligowano Polskę. Gdyby więc władza sądownicza po raz kolejny wykonała jakiś pozorny ruch to prawdopodobnie Unia po raz kolejny by wyznaczyła nowy „deadline” i zabawa by trwała dalej. Ale tak chyba nie będzie, bo ta zabawa nawet prezesowi wszystkich prezesów znudziła się. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo jak ktoś „idzie na rympał” to nie planuje długofalowo tylko bierze co się nawinie w pazerne łapska. Prezes ma już wszystko, a nawet znacznie więcej, ale jak klasycznej baletnicy przeszkadza mu ten „rąbek u spódnicy”, czyli pozorna niezależność TVN i nie do końca spacyfikowany wymiar niesprawiedliwości.

Oba „rąbki u spódnicy” są dość trudne do ugryzienia od strony formalno prawnej, ale nie będę robił konkurencji „ałtorytetom” prawniczym, niech się sami kompromitują. Dla „ciemnej ludy” i tej nieco jaśniejszej mam za to zagadkę z zakresu rozumowania indukcyjnego. A więc:

1/ Jeżeli np. kierujący pojazdem mechanicznym nie mając stosownych uprawnień spowoduje kolizję drogową, to – w zależności od rozmiaru kolizji – ponosi karę za popełnienie czynów karalnych z kodeksu karnego, cywilnego i drogowego. Karą najczęściej może być pozbawienie prawa do prowadzenia pojazdów, pozbawienie wolności, konieczność pokrycia kosztów i szkód, itd., itp., ….

2/ Wydawać by się mogło, że w analogicznej sytuacji, gdzie sędzia jest nieuprawniony, a jego działalność spowodowała określone szkody (bo np. zawiesił innego sędziego powodując zmniejszenie jego zarobków) karą powinno być odsunięcie od wykonywania zawodu, poniesienie odpowiedzialności karnej za spowodowane szkody, pokrycie kosztów i szkód, itd., itp., …

W nieoficjalnej propozycji odpowiedzi dla Komisji UE Polska proponuje m.in. zlikwidowanie i przeniesienie kontrowersyjnej Izby Dyscyplinarnej do innego sektora Sądu Najwyższego. W praktyce to by oznaczało, że nic się nie zmienia, sędziowie tak jak bezprawnie działali wcześniej tak działać będą nadal, a zabawa w „Ciuciubabkę” z Unią będzie trwała w najlepsze, ku radości „ciemnego luda”.

24 uwagi do wpisu “Termin mija a praworządność niczyja

  1. Pełna zgoda! Należało z buta walić już w 2015 r., gdy łamiąc konstytucję powołano „sędziów dublerów”! Przyglądanie się przez 6 lat co zrobi Polska doprowadziło do takiego stanu. Obecnie nawet zarządzenie kar od dzisiejszego dnia niczego nie zmieni. Niezbędny jest całkowity ostracyzm wobec uzurpatorów, czyli m.in. zawieszenie układu z Schengen (zakaz wjazdu Polski do UE), wykluczenie Polski z UE, oraz totalne sankcje dla władz Polski. I ani złotówki dopłat!

   Polubienie

  1. „Sprawdzanie bojem” było dobre w latach 2015/2016, gdy Unia nie wiedziała jeszcze z jaką „hołotą sejmową” 😉😁🤣 ma do czynienia. Teraz wie, ale nadal nie ma pojęcia jak trzeba się napie…lać kłonicami …

   Polubienie

  1. Nie przeceniałbym kwestii wartości dotacji unijnych. „Rządy potrafią się same wyżywić”, nawet przez wiele dekad, 😒 a na protesty społeczeństwa nie ma co liczyć. Żyjemy w takich czasach, że ataki na lotnisko w Kabulu, czy zamach Trumpa po przegraniu wyborów stają się normalnością.

   Polubienie

  1. Nie wiem, czy jeszcze coś nas może uratować przed powrotem do okresu przedrozbiorowego. Z pewnością ani Rosja, ani Niemcy, jak i pozostała część Unii nie będą chciały tolerować wybryków i ponownego odrodzenia się „niechcianego bękarta Europy” czyli Polski.

   Polubione przez 1 osoba

  1. „Nie ze mną te numery” jak mawiał Bruner. W Unii już od wizyty Merkel na Nowogrodzkiej – po której kanclerz Niemieć oświadczyła: „Kaczyński oszalał” – wiedziano o niepoczytalności tych co uzurpują rządzenie Polską. Obie strony, czyli Unia i Polska będą wykonywały wyłącznie ruchy „pod publisię”. I dlatego „publisia” powinna wyjść na ulice.

   Polubione przez 1 osoba

 1. zaprawdę – powiadam wam – nic gorszego, niż myśląca kobieta nie jest w stanie wymyślić nawet Bóg! a i on ma więcej litości dl ułomnych…
  gratuluję logiki, bo masz rację bez względu na płeć, religię i kolor skóry, czy oręż partnera w mrokach alkowej…

  Polubienie

 2. Przenoszenie już się ,,sprawdziło” w przypadku pedofilii w kościele, więc teraz ten sam myk chcą zastosować przenosząć ta Izbę Dyscyplinarną.
  Jak dla mnie to Unia jest na tyle lewicowa, że boi się kogokolwiek urazić, więc tylko gada, grozi palcem, wysyła pouczenia i myśli, że wszystko da się rozwiązać poprzez komunikację.

  Polubienie

  1. „Klechistan” broni się jak może, nie pojmując, że właśnie przez to idzie na dno.
   Nie wiem, czy Unia da się ująć w ramy systematyki politycznej. Widać bowiem wyraźnie, że decydują – jak na całym świecie – względy czysto merkantylne (rurociąg, interwencjonizm państwowy, rywalizacja z GB, itd., ). I chyba też realnym staje się powrót do rdzennego składu założycieli EWG rozumiejących o co chodzi

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.