Polański wraca! Szalone lata 60-te, jeszcze głupsze lata obecne

O Polańskim pisałem już wielokrotnie – kto ma chęć może wpisać to nazwisko do okienka „Szukaj/Search”, i wybrać stosowne notki – nie będę więc przypominał mojej opinii, ani krytykował komentarzy prawicowych (nie tylko 😉 ) oszołomów, bo nie o to chodzi. Proponuję zatrudnić nasze szare komórki. Polański to – według obecnie rządzących – straszny zbój nad zbóje, którego należy łamać kołem i przypiekać na wolnym ogniu za to, że w latach 60-tych ubiegłego wieku przespał się (zgwałcił? 😀 ) z 13-latką, którą doprowadziła mu do łóżka, mamusia zgwałconej. ” To”, czyli gwałt, miał być niepisaną umową … młody – choć już zbrukany nierządem – tyłeczek 13-latki w zamian za ułatwienie kariery aktorskiej. Oferta mamusi i jej 13-letniej córeczki została przyjęta i domyślnie skonsumowana przez Polańskiego. Straszliwy zbój mimo tego trafił jednak przed sąd amerykański, który mu zrobił „ku ku” oczekując na hojne łapówki i t.zw. „światła rampy”.

Gdyby 13-latkę, za zgodą jej mamusi, zgwałcił jakiś bezrobotny, to zapewne nikt by go nie chciał nawet w dupę kopnąć. Ale Polański był już „nadzianym” i znanym reżyserem, a taki musi się sowicie opłacić tym, którzy czatują na jego kasę i karierę. Polański uciekł więc z USA. Jego nowymi miejscami pobytu stały się Polska, Francja i Szwajcaria. I chociaż Polański jest Polakiem to właśnie z tych trzech krajów tylko Polska, oczywiście ta pisowata, jest gotowa wysłać Polańskiego w PiS-du, czyli np. w ramach ekstradycji do USA. Francja i Szwajcaria nie chciały zrobić takiej „łaski” Amerykanom. Zreasumujmy. W Polsce przestępstwo straszliwego zbója Polańskiego już dawno uległo przedawnieniu i zapomnieniu, w USA Polański jest nadal przestępcą. Odwróćmy teraz sytuację. W krajach muzułmańskich zgwałcona kobieta staje się przestępczynią, i jako taka zostaje ukamienowana …

I teraz nasuwają się poważne wątpliwości. Zdaniem obecnego rządu „Dobrej Zmiany” strasznego zbója Polańskiego należy „zdeletować”, czyli wydać władzom USA, by według prawa tamtego kraju mógł być surowo osądzony, wydojony z kasy i zgnojony w pierdlu. Nic to, że według naszego prawa jego czyn uległ już przedawnieniu, a straszny zbój nadal okazuje się wyjątkowo doskonałym reżyserem filmowym światowej klasy. Czy w takim razie, w analogicznej sytuacji zgwałconą muzułmankę – której udało się uciec ze swojej ojczyzny przed karą śmierci za to, że „pozwoliła” się zgwałcić – także należało by na prawach ekstradycji wydać oprawcom? No cóż, w naszym kraju, gdzie panuje „Kalizm” (moralność Kalego), i gdzie czarne jest białe, a białe jest czarne to pytanie jest retoryczne.

PS.
W miarę rozwoju kariery Polańskiego sypią się kolejne oskarżenia, np:
https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/roman-polanski-oskarzony-o-gwalt-przez-valentine-monnier,984138.html
które skłaniają do postawienia kolejnego pytania: Czy warto być sławnym i bogatym?

18 uwag do wpisu “Polański wraca! Szalone lata 60-te, jeszcze głupsze lata obecne

 1. Ryszard

  Podziwiam, że odważyłeś się na odgrzewanie sporu pt. „Czy Polański zgwałcił, czy to może jego zgwałciła administracja amerykańska?” Tego jednak nie można rozstrzygnąć na mocy praw decydujących o ekstradycji podejrzanego, lub skazanego. W polityce międzynarodowej decydują także względy poza prawne, a nawet ekonomiczne, wyznaniowe, moralno etyczne, itp.

  Polubienie

 2. tonette

  Sprawa Polańskiego wraca jako wiodący temat z regularnością godną podziwu.Od czasu do czasu ktoś go broni,ale mamy przecież „zawodofcuf”, obsrywaczy made in Polin, którzy zgodnie z genami udawadniają,że chłop(polski) żywemu nie przepuści.Zwłaszcza,że mu się w życiu powiodło.Na dodatek on nie chce umrzeć bo już po roku omf „nasz” IPN wykopałby go z grobu,żeby sprawdzić czy na pewno żyje.Prawdziwym pechem dla ober pisuaruf jest reszta jego życiorysu.Zwłaszcza brak epizodów prokomunistycznych,a wręcz przeciwnie.Chłop ma istnego pecha,gdyż nawet do głowy mu nie wpadło iż na starość będą go rodacy przesladować.Gdyby było inaczej,prawdopodobnie stworzyłby jakieś arcydzieło np o św Kindze,ew o zgwałconej zakonnicy( byle tylko bez wątku i scenie z biskupem).Sporym zaskoczeniem może być fakt,że nie broni go żaden z odłamów narodu wybranego.Czyżby sobie tak nagrabił?Wracając do Polinu,należy jednak przyjąć iż w powodzi nieszczęść jakie nas dopadają na każdym kroku wide brak poważnego kandydata na prezydenta czy przyszłe uruchomienie Nord Stream II,na cuś trzeba ujadać.Do Księżyca czy Putina za wysoko, Polanski przynajmniej sie nie odmachnie.

  Polubienie

 3. jotka

  Może Polański porzuci żonę i dobra doczesne i wstąpi do zakonu, wtedy wszystko mu wybaczą, bo ksiądz ma prawo błądzić, cywil nie;-)

  Polubienie

 4. Wniosek nie ufaj kobiecie z która idziesz do łóżka. Trzy razy sprawdź dowód. Nie ufaj, że ona tego chce, ona nie wie czego chce 😛
  To jest najgorsze, w jednych miejscach dzieje się tragedia i nikt nie widzi, ale jak nastolatka sama rzuci się na faceta to poszkodowana. Polański, no cóż wkopał się i musi sobie radzić.

  Polubienie

  1. Iść z kobietą do łóżka, a po 50-60 latach żałować tego, to chyba lekka przesada. Ale ja zaryzykuję. 😉 A zresztą, czym byłby świat bez odrobiny ryzyka? No i jest dobre „sejmowe” rozwiązanie: Jak coś nie wyjdzie w łóżku to można to anulować. 😉 😀

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.