Jak Kuba Bogu, tak Tusk Kaczyńskiemu – wykład Tuska na komisji śledczej.

W tym, że sejmowa komisja śledcza ma za zadanie dostarczyć „ciemnemu ludowi” wyłącznie igrzysk zorientowali się chyba już wszyscy, nawet – tak jak ja – okazyjnie oglądający transmisję z tego spektaklu. To co jednak usłyszeliśmy na ostatnim posiedzeniu w wykonaniu Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, oraz przewodniczącego komisji śledczej Marcin M. Horała, stało się ewenementem na skalę ogólnoświatową. Otóż bowiem D. Tusk znudzony nieudolnym „zaganianiem do rogu” powiedział mniej więcej tak (Przyp. autora: Nie chce mi się szukać dosłownych wypowiedzi, bo zauważyłem, że zostają już skrzętnie zamiatane pod dywan): Jeżeli komisja będzie ścigać i rozliczać premiera kierowanie rządem, to musi się liczyć, że po zmianie rządu i składu parlamentu to samo może się przydarzyć kolejnym premierom. Proste, prawda? Jak ty mnie, tak ja tobie.

Wydawać by się mogło, że ta wypowiedź (groźba, szantaż?) powinna spowodować reakcję przewodniczącego komisji sejmowej … i spowodowała. Przewodniczący skwapliwie potwierdził, że (to też moja streszczona wersja) Donalda Tuska nie da się wsadzić za kratki, ale co szkodzi trochę przeczołgać go po podłodze sejmowej? No i widać, że panowie D. Tusk i J. Kaczyński nadal świetnie się bawią w piaskownicy. Osobiście to nawet by mi się podobała taka napierdalanka łopatkami w piaskownicy, gdyby nie to, że w ślad za swoimi „liderami” idą zastępy fanów i podwładnych. Podzielona ciemna luda też na łopatkach śpi i tylko czeka na hasło: „Bij – tu można wstawić dowolnego wroga, np. mohera, lemura, Żyda, Cygana, geja, transa, lub dowolnie wskazaną osobę”. Nie wolno tylko wskazywać rzeczywistych winnych i ujawniać dowody ich winy. No i, niestety, na pierwszy ogień poszedł np. T. Arabski skazany za to, że w 2010 r. „dał” samolot prezydentowi Kaczyńskiemu na prywatną wycieczkę.

 

 

23 uwagi do wpisu “Jak Kuba Bogu, tak Tusk Kaczyńskiemu – wykład Tuska na komisji śledczej.

 1. Ryszard

  Chyba nie bardzo rozumiesz, że między chęcią ukarania premiera, albo członków rządu, a ukaraniem jest wiele progów do przeskoczenia, takich jak prokuratura, sejm, i trybunał. A takich możliwości, jak widać, nie ma nawet obecny rząd Kaczyńskiego.

  Polubienie

  1. No nie wiem … czyżbyś jeszcze miał chęć na dogrywkę? Z poprzedniego forum Cię usunięto, chcesz to próbuj tutaj. Zanim jednak zaczniesz komuś (mnie) zarzucać, że czegoś nie rozumie, to pierw to przemyśl. Ja tylko Ci podrzucę taką myśl – jak chcesz wygrać w totolotka to musisz wykupić los.
   Podobnie jest z ukaraniem, należało duet prezes-szeryf podać do prokuratury za złamanie prawa o tajemnicy służbowej (akta prokuratorskie z 2006 r.), a po odrzuceniu złożyć wniosek do sejmu o pozbawienie immunitetu, i w konsekwencji o postawienie przed trybunałem stanu. Tego „losu” jednak PO nie wykupiła, a więc teraz to jest tylko „gonienie króliczka”.

   Polubienie

 2. Ja chciałbym żeby narodziła się taka nowa świecka tradycja. Każdego byłego premiera pościgać, rozliczyć i wsadzić. Nie sądzę by któryś (czy któraś) na to nie zasługiwał.

  Polubienie

   1. W tego typu „rozmowach”, czyli przesłuchaniach, inteligencja nie ma żadnego znaczenia. Liczy się umiejętność ripostowania, odtwarzania faktów, wnioskowania, i w ogólności merytoryka, logika i komunikatywność wypowiedzi. A tu obaj panowie raczej poniżej średniej.
    To nie ten poziom komisji z Rokitą i Nałęczem …

    Polubienie

 3. Ponieważ ta cała komisja to niezła farsa, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko żałować, źe Szklarski wymyślił kiedyś Tomka i jego przygody gdzieś tam w świecie. Gdyby tak zamiast Tomek swemu bohaterowi dał na imię … Antoni. Przynajmniej mielibyśmy kolejny fascynujący tom przygód Antoniego w …Smoleńsku.

  Polubienie

   1. Jak to nie jara, przecież gość ma takie zadatki na naszego własnego, na naszej ziemi wychowanego Jamesa, Jamesa….Bonda. Ja nawet wymyśliłem dla niego swojsko a jednocześnie międzynarodowo brzmiącą ksywę. My name is Tony, Tony Macho ( czyt. Maczo). 😂😂😂😂😂

    Polubienie

 4. To już nawet nie są spektakle godne widza, oni sami dobrze sie bawią, a my nie wiemy o co chodzi…zresztą komisje powstają tylko takie, jakie pasują PiSowi

  Polubienie

 5. Pan Tusk należy do mądrych ludzi i nie jest łatwo zagonić go w kozi róg.Każdy w rządzie czegoś nie dopilnował,jakoś przez tyle kadencji ,naród sobie spokojnie radził.Cały czas do przodu,tyle wywalczono przez te lata,przecież widać ,że w Polsce jest dobrze,wszędzie wszystkiego w brud. Ludziom nie chce się iść na ulice i wojenkę zaczynać..To nie ten czas…Uważam ,że pokolenie które za kilka lat zacznie pracować i brać stery w swoje ręce ,zauważy co się działo wstecz,że te wszystkie problemy ,które spadną im pod nogi….a spadną …dopiero wtedy zaczną walczyć o swoje.O ile będzie o co walczyć.Teraz PIS smaruje bułkę masłem..ludziom to się podoba (nie wszystkim)ale jak manna leci z nieba ,to co? brać,nie?☺☺
  Te komisje to bym o d…pę obiła,taki teatr robią ,że coś robią…I tak będą ciągnąć ten wóz jeszcze przez wieki…jeszcze gdyby z kulturą i z dobrym przygotowaniem się do rozmów i zadawania pytań…to jeszcze rozumiem…Ale jak oglądam i widzę że kilku kolesi w telefonie ciągle nos trzyma ,czy oni słuchają tego co ktoś mówi..?Te drwiące uśmieszki,przerywanie zdań….to ma być komisja???
  Kończę ,bo dziwnie sie rozpisałam ☺☺(ale ja wiem ,że Ty wiesz ) ☺☺☺♥
  Serdeczności zasyłam☺

  Polubienie

  1. Lubię czytać takie komentarze, bo chociaż nie do końca się ze wszystkim zgadzam (ocena Tuska), to cieszy, że duch w narodzie nie ginie a Polonia na emigracji widzi sprawy we właściwym świetle i ocenia je tak jak Ty to robisz. 🙂
   Faktycznie Tusk na tle tego oszołomstwa jawi się jak zbawiciel narodu (chociaż mohery widzą to inaczej) i człowiek o niezwykłej mądrości. Niestety jednak w kilku najważniejszych aspektach zawiódł i daleko mu do mężów stanu, chociażby takich jakimi byli Mazowiecki, Kuroń, Kozłowski (MSWiA), Kwaśniewski, Michnik, Oleksy, Chrzanowski , Miller, Buzek, czy Pawlak. Ktoś, kto chce sterować państwem powinien dbać o kadry, a nie je wykańczać, tak jak to Tusk zrobił z Rokitą, Gilowską, Płażyńskim, Olechowskim, Palikotem, itp.
   Serdecznie pozdrawiam 🙂 ♥

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.