A na drzewach zamiast liści, wiszą sobie populiści …

No i stało się. Europejskie Rady Sądownictwa zawiesiły polską nową Krajową Radę Sądownictwa w prawach członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ). Dłużej zresztą Unia nie mogła zwlekać, bo wyznaczenie kolejnego 1327 terminu na odpowiedź Polski musiało by zakrawać na parodię z parodii. A więc zawieszeni populiści wiszą jak kilo kitu i powiewają niezmiennie ogłaszając kolejne zwycięstwo 1:26, a Unia jak zwykle czeka na odpowiedź. 😀

40 uwag do wpisu “A na drzewach zamiast liści, wiszą sobie populiści …

  1. To prawda, ale chyba nie do końca. Kartoflana polityka PiS nie była, nie jest, i nie będzie lubiana na europejskich i światowych salonach politycznych. Jeżeli do władzy dojdą opcje potrafiące poruszać się za granicą to wszystko wróci do stylu: „aby było jak było”.

   Polubienie

 1. Tytuł bardziej mi pasuje do kampanii wyborczej, choćby do wypowiedzi pana Guzioła czy jak tam się nazywa na temat jego szczodrobliwości dla WOŚP…ŚMIECHU WARTE!

  Polubienie

  1. Myślę, że Guzioł, zmieniający partie jak rękawiczki, nie jest aż takim jaskrawym przykładem cynizmu i hipokryzji. Lepszy był pewien lider PO, który dla poparcia w słupkach zmienił wyznanie na rzymsko katolickie, i po raz drugi wziął ślub kościelny. 😉

   Polubienie

 2. Rademenes II

  Prawdę mówiąc o istnieniu takiego organu jak ERS dowiedziałem się wczoraj. Nawet nie wiem co to w praktyce oznacza. Mówię serio.

  Polubienie

  1. I to jest najzupełniej normalne. Wierzyć się nie chce, ale uczciwi obywatele nie mają żadnego pojęcia o istnieniu np. „policyjnych dołków”, czy tp. miejsc znanych mafiom i przestępcom. Uczciwi obywatele z reguły nie mają też żadnych kontaktów z sądem, i zbędna jest dla nich wiedza o tych strukturach dochodzeniowo śledczych. Ale to uczciwi obywatele. Nastała jednak nowa epoka „Dobrej Zmiany”, nie mająca nic wspólnego z uczciwością, i dlatego niechybnie dowiemy się jak można się ześwinić w oczach Europy i Świata.

   Polubienie

   1. RademenesII

    Jakby to powiedzieć… bardzo sprawnie ominąłeś odpowiedź na moje pytanie.
    Nie wiem nadal co takiego atrakcyjnego jest w ENCJ, zwłaszcza, że połowa państw UE nie widzi konieczności, by w ogóle do czegoś takiego należeć.

    Polubienie

    1. Myślę, że nie chodzi o atrakcyjność … uczciwym obywatelom niepotrzebny jest przecież Kodeks Karny, czy policjant, ale to nie oznacza, że ich może nie być. Myślę, że jeżeli prawdą jest, że „połowa państw UE nie widzi konieczności, by w ogóle do czegoś takiego należeć” to dobrze to świadczy o całej Unii. 😀 Bo przecież „… członkiem ENCJ może być tylko instytucja narodowa danego kraju członkowskiego UE, na której spoczywa ostateczna odpowiedzialność za wspieranie sądownictwa w realizacji misji polegającej na niezależnym sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości …” A z tym akurat Polska, i tylko Polska, ten niechciany bękart Europy, ma ogromny kłopot.

     Polubienie

     1. Ok, widzę że jednak nie jesteś w stanie mi tego wytłumaczyć… i zostajemy w sferze płynności dialogu. 😉

      Natomiast przyjmuje Twój argument po części, „że świadczy dobrze o UNII” bo w takich np. Niemczech, gdzie sędziów mianuje minister sprawiedliwości wypracowali sobie coś co się nazywa „kultura niezależności”. ;).
      Niemcy są tak dobrzy w tej kulturze, że są właśnie jednych z państw, które nie widzą potrzeby przynależeć do ENCJ.
      Jestem pod wrażeniem.

      Polubienie

     2. Nie jestem w stanie, bo nie wiem o co Ci chodzi. Dlatego przytoczę Ci clou moich rozważań o trójpodziale władzy, które na ogół trafiają do większości oponentów. Otóż trójpodział władzy polega m.in. na tym, że to zwykły sędzia z Pipidówka Dolnego może zapudłować prezydenta Polski, a prezydent może mu tylko nagwizdać. Na razie tak jest tylko w pełni demokratycznych państwach … u nas jest odwrotnie. Chyba dalej już nie muszę tłumaczyć?
      Gdybyś jeszcze nie był pewien „Kto kogo może, a kto kogo nie” to poczytaj sobie za co poleciał ze stołka prezydent Niemiec:
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Christian_Wulff
      Z wyborem (a nie mianowaniem, czy powołaniem!!!) w Niemczech jest OK. Wybierają sędziowie, ale jeżeli wierzysz, że minister sprawiedliwości wybiera sobie sam kandydata z pośród 20 tys. sędziów to gratuluję … poczucia humoru.

      Polubienie

     3. A rozumiem. I właśnie dlatego państwa takie jak Niemcy, Austria i chyba cała Skandynawia nie muszą tej polisy wykupywać, bo tam mają tą … jak jej tam?… a – „kulturę niezależności” i pewnie parę innych kultur też…

      Polubienie

     4. No tym razem trafiasz w 10. To jest kultura.
      Fakt, niektóre państwa nie mają nawet konstytucji (albo jest ona jednostronicowa), a kodeks karny to kilkanaście artykułów plus precedensy. Nigdzie jednak nie było tak, aby głowa państwa przysięgała na Boga i Konstytucję, a potem przysięgę łamała. Nie zdarza sie też, aby w tej samej sprawie wydawano różne wyroki, itd., itp., …

      Polubienie

 3. W środę w jakimś mieście jakiegoś państwa, Polskę zawieszono , ze względu na łamanie praworządności w stowarzyszeniu ochrony turkucia podjadka . Cierpi naród cierp rząd bo go oni pchnęli w kąt.
  I to tyle…pozdrawiam Pana i Pana partnera niezmiennie z rozbawieniem.

  Polubienie

  1. Nie w środę, tylko we wtorek, nie „w jakimś mieście jakiegoś państwa” tylko w stolicy UE której członkiem jesteśmy, 26 państw uznało, że Polska nie spełnia wymogów praworządności, przeciwnego zdania była … Polska.
   Naród będzie cierpiał, ale dopiero za 2-3 lata, natomiast ci co doprowadzili do łamania konstytucji i niszczenia praworządności zostaną wykluczeni ze stowarzyszenia cywilizowanych państw.

   PS. Coraz bardziej rozśmiesza mnie Pani prosząc o przekazanie pozdrowień dla „mojego partnera”. Nie bardzo wiem komu miałbym je przekazać, bo ostatnio z partnerem pracowałem w stanie wojennym. Mam nadzieję, że nie chodzi o partnera seksualnego, bo tutaj miałbym jeszcze większe kłopoty. 😉 😀 😀 😀

   Polubienie

 4. Może zmienimy płytę ? Pan trzeszczy swoją ja swoją a życie toczy się jak gdyby nigdy nic. Naród winien na kolanach jak to mu próbowano od ostatniej wojny wmówić za pozycje normalną niestety mój kręgosłup tego nie znosi. Pana jak widzę ma ten stan wyćwiczony . To nas trochę różni ale czy wiele….nie wiem. Ktoś by musiał rozsądzić.
  Ja nie proszę. Pozdrawiam serdecznie pana i pana partnera, niezmiennie z uśmiechem.

  Polubienie

  1. Znałem takiego co zamiast runąć na kolana, wszedł do świątyni i … nasikał do chrzcielnicy. Nie padł na kolana … potem został ojcem narodu … tego narodu, czyli według Pani to bohater?! 😉 😀
   Nikt nie musi nas rozsądzać, bo nikt nie zna Pani zdania, ani stanowiska.poza być może prowadzącym Panią lekarzem. A więc życzę powrotu do zdrowia fizycznego, bo na inne chyba nie czas …

   Polubienie

 5. Tak jak wole kobiety , bo potrafię z nich wziąć dla siebie coś co mnie uszczęśliwia to pan jest wyjątkiem w gronie rozbawiających mnie. Wydawać się może ,że nieoczekiwanie napisze pan coś zabawnego jak powyżej ale nie w tym rzecz. Pan tryska”humorem” z innego powodu o którym postronnych nie będę informowała.
  Niezmiennie pozdrawiając pana z pana partnerem pozostaje w rozbawieniu panem. Dziękuję.

  Polubienie

  1. A to może chodzi o TEGO partnera, który faktycznie tryska, ale nie humorem … ale on nie ma uszu i nie słyszy. Poza tym dalsze komentowanie zaczyna mnuie nużyć, bo jest Pani monotematyczna.
   Ale proszę pisać, proszę wymyślać, może coś się przylepi, ja w każdym razie już dziękuję.

   Polubienie

 6. Ryszard

  Wiem, że nie przyznasz się do napisania artykułu w „Rzepie”, ale w takim razie wyjaśnij jak rząd ma realizować politykę wymierzania sprawiedliwości nie mając wpływu na wybór sędziów do poszczególnych struktur organizacyjnych sądownictwa? Powtarzam chodzi o politykę a nie o sprawiedliwość. Kiedyś potrafiłeś to wyjaśnić.

  Polubienie

  1. Nie muszę się przyznawać, bo już to wielokrotnie tłumaczyłem. Nie mam wpływu na to co opublikuje, lub wydrukuje „Rzepa”, bo ponad 10 lat temu pisałem swoje artykuły w t.zw. konspektach bez prawa autorskiego. Płacono nieźle, bo 20 zł. od postu, a liderzy pisali dziennie nawet ok. 15 postów.
   Polityka i sprawiedliwość zazębiają się w bardzo wąskim zakresie, praktycznie są to relacje międzynarodowe, i ważniejsze reformy wymiaru sprawiedliwości. Podkreślam: ważniejsze.

   Polubienie

 7. Nie wiem /a raczej nie chcę nicwiedzieć/. Tu gdzie teraz jestem zaczyna się przepiękna jesień. I na drzewach jest coraz więcej kolorowych liści.
  To znaczy wiem /bo mi osobisty historyk ciągle relacjonuje/ – ale jednym uchem mi wlata a drugim wylata. Tylko wczoraj przez chwilę miałam w głowie głowę państwa … ale natychmiast ją stamtąd wyrzuciłam.
  A całkiem nie na temat …..to dowiedziałam się, ze 1 wrzesnia 1939 roku prezydent /hrabia zresztą/ po pierwszym bombardowaniu stolicy natychmiast ją opuścił…. a parę dni póżniej przez Zaleszczyki itd… itp. etc.
  Jesteśmy tylko pyłem i od nas zwykłych ludzi /nawet jakbyśmy mieli wysokie tytuły naukowe/ zupełnie nic nie zależy.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 8. To bardzo smutne wydarzenie, gdy Europejskie Rady Sądownictwa odcinają się od polskiego członka- założyciela. Pokazuje ruinę do jakiej doprowadzona została nasza praworządność w ciągu trzech zaledwie lat, choć zupełnie mnie ta destrukcja nie dziwi zważywszy, że twarzą zmian jest komunistyczny przestępca sądowy- prokurator stanu wojennego Piotrowicz, który w swoim C.V. ma zarówno oskarżanie opozycjonistów antykomunistycznych, jak i tuszowanie zbrodni pedofilii w diecezji przemyskiej- na polecenie arba Michalika, publiczne poniżanie ofiary pedofila podczas ogłaszania dziennikarzom decyzji o umorzeniu śledztwa. To nie przypadek, że czuje się tak bezkarny- ma nad sobą ten sam kościelny parasol , który chroni księży- pedofili.
  Za najbardziej jednak żenujące uważam zachowanie naszej KRS po ogłoszeniu jej zawieszenia. Niczym pijany żul, któremu odmówiono w knajpie podania alkoholu, odgraża się, że więcej jego noga tu nie postanie- znaczy się grozi, że wystąpi ze wspólnoty.

  Polubienie

  1. To prawda co napisałeś. Jeszcze teraz być może kilka państw (Niemcy, byłe demoludy) orientuje się, że Polska to nie PiS, ale po latach nikt już o tym nie będzie pamiętał, pozostanie tylko wiedza o tym jak „niechciany i nieznośny bękart Europy” znowu nas*ał Unii do talerza.
   Nie jestem natomiast pewien, czy ta cała chmara wazeliniarzy kręcących się wokół wiadomego odbytu ma jakikolwiek udział w tym co się dzieje?
   Wg mnie to jest tylko „zemsta za brata”, która właściwie jeszcze się nie zaczęła.
   KRS faktycznie zachowała się tak jak przystało na jej członków, i dobrze, bo to potwierdza jej wyalienowanie ze struktur cywilizacyjnych.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.