Deja vu – Putin jak Hitler? Sprawdźmy, zanim nie będzie za późno …

Czasami bywa tak, że prawda historyczna (o ile coś takiego istnieje) wyłazi na światło dzienne po wielu latach i w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Nie przeszkadza to jednak w danej chwili, aby na podstawie kłamliwej prowokacji, rozpętać najbardziej krwawe wojny podczas których wierzy się, że np. to Polacy rozpoczęli II Wojnę Światową atakiem i spaleniem radiostacji niemieckiej w Gliwicach. Dopiero, gdy z tego świata w przyspieszonym tempie po 5 latach zeszło z tego padołu ziemskiego 60-70 milionów ludzi, zaczęto przebąkiwać o prowokacji.

Z tych powodów także obecnie nie dowiemy się kto (jakie rządy i państwa) był autorem bezpodstawnej ingerencji „trzech muszkieterów” w obrady parlamentu Ukrainy. Nie dowiemy się też, kto stał za bezprawnie rzucanymi groźbami utraty życia, którymi usiłowano wymóc na parlamentarzystach dokonanie zmiany konstytucji państwa. I nie dowiemy się, kto rozpętał piekło na Ukraińskim Majdanie, doprowadzając do obalenia demokratycznie wybranego rządu i prezydenta. Ale zapytać, nie zaszkodzi. No to pytamy:

 

Panie Prezydencie, i Panie Premierze. Jeżeli w sondażach badania opinii społecznej pojawia się pytanie: „Czy oddałbyś życie za Ojczyznę?”, to „ten co ma oddać życie”, też chyba ma prawo zapytać:

1#
Czy oficjalną międzynarodową polityką państwa polskiego jest i będzie ingerowanie w sprawy wewnętrzne ościennych państw?

2#
Czy rząd polski zamierza wyciągnąć jakieś konsekwencje w stosunku do polskiego ministra, który wtargnął na obrady Ukraińskiego parlamentu i słowami: „Jak nie podpiszecie to wszyscy będziecie martwi” usiłował wymusić m.in. zmianę konstytucji tego państwa?

 

Zakładając, że na te dwa pytania nie ma dobrych odpowiedzi – bo w Polsce już dawno schowano te wydarzenia pod dywan – myślę, że sejm polski powinien w chwili obecnej podjąć pilną uchwałę o natychmiastowym wybudowaniu – w ramach obrony narodowej – „autostrady na Zaleszczyki”.

P.S.
Hitler, tak jak Putin obecnie, w ciągu kilku lat od objęcia władzy znacząco poprawił sytuację bytową Niemców, zlikwidował bezrobocie, wprowadził świadczenia socjalne, reaktywował gospodarkę, itd. … dopiero potem, za przyzwoleniem cywilizowanego świata stał się ludobójcą …
.